ЗВЕРНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА / ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ КОМПАНIЇ «АЛКАЛОІД АТ СКОП’Є»

Згадуючи всі кризи, через які компанія пройшла за 84 роки свого існування, можна сказати, що нинішня є найстрашнішою. Ізоляція серед цивілізації, страх невідомого, боротьба для збереження найбільшого дару: нашого здоров’я та здоров’я наших близьких.

Як і для всіх людей та бізнесів у всьому світі, пандемія Covid-19 повністю змінила діяльність нашої компанії на всіх рівнях. Намагаючись подолати труднощі та перешкоди, нашим найвищим пріоритетом було (і залишається) підтримання виробничих процесів у незмінному вигляді та захист нашого найціннішого активу — людських ресурсів.

У ситуації, коли вся світова економіка намагається пом’якшити наслідки нової економічної кризи, лише деякі компанії в змозі подолати ці труднощі та допомогти своїй економіці у такі складні часи. Усвідомлюючи негаразди минулого року, компанія «Алкалоід» посилила свої заходи із корпоративної соціальної відповідальності. «Алкалоід», разом зі своїми дочірніми компаніями за кордоном, а також Фондом Трайче Мукаєтова, упродовж 2020 року пожертвувала близько 1,2 мільйона євро. Із них 1 075 000 євро було пожертвувано македонським організаціям та 125 000 — за кордон. Серед одержувачів пожертвуваних коштів — заклади охорони здоров’я, численні організації, асоціації та фізичні особи.

РЕЗУЛЬТАТИ

Попри всі об’єктивні та суб’єктивні виклики, компанії «Алкалоід» вдалося досягти позитивних фінансових результатів за рахунок докладання надзвичайних зусиль та вжиття запобіжних заходів у своїй щоденній діяльності. Ми досягли загального зведеного обсягу продажів у розмірі 12 132 328 349 македонських денарів, що перевищило показники 2019 року на 9%. Наш консолідований чистий прибуток склав 1 167 484 742 македонських денарів, що демонструє зростання на 15%. У загальній структурі продажів 35% припало на внутрішній ринок, а 65% — на експорт, із яких 33% реалізовано на ринках Південно-східної Європи, 20% — у Західній Європі, 10% — у Росії та СНД та 2% — на інших ринках.

87% із загальної суми вкладень було здійснено у сегменті фармацевтичної продукції, 8% — у сегменті косметичних засобів, 3% — у сегменті рослинних засобів та 2% припало на сегмент хімічної продукції.

КОТИРУВАННЯ НА БIРЖI

За даними Македонської фондової біржі, протягом 2020 року акції компанії «Алкалоід» знову опинилися серед найбільш ліквідних акцій із високим попитом. Як одна з провідних компаній на Македонській фондовій біржі, «Алкалоід АТ Скоп’є» брала участь у регулярних операціях фондової біржі на суму 1 132 853 535 македонських денарів, що становить 18,68% від загального обороту, зареєстрованого на першому офіційному ринку біржі в 2020 році. Ціна акцій «Алкалоід АТ Скоп’є» коливалася від 8 354 до 13 499 македонських денарів, що в середньому становить 12 174,86 македонських денарів та на 28,05% перевищує середню ціну акцій у порівнянні з 2019 роком.

У 2020 році Македонська фондова біржа відзначила свій 25-річний ювілей, що мало виняткове значення і для «Алкалоід», оскільки акції компанії знаходяться в обігу на македонському ринку капіталу з першого дня її створення. За свою 25-річну історію ця установа забезпечувала ефективне, прозоре та безпечне функціонування біржових операцій у нашій державі, у тому числі акціонерний капітал «Алкалоід», та тенденція до прозорості у комунікаціях, належного дотримання критеріїв котирування міцно закріпилася у нашій практиці співпраці. Компанія «Алкалоід» особливо пишається своїм місцем у рейтингу провідних компаній, акції якої котируються на Македонській фондовій біржі, і для нас особлива честь бути серед десяти першокласних компаній цієї установи.

ІНВЕСТИЦІЇ

Політика компанії спрямована на постійне залучення інвестицій, і ми не сходили з цього шляху й у 2020 році. Інвестиції у виробничі потужності, науково-дослідну діяльність, нові технології, «ноу-хау», а також у кваліфікований персонал та вихід на нові ринки залишаються пріоритетними у нашому порядку денному. Деякі із великих інвестиційних проектів упродовж цього року включали будівництво та обладнання нових виробничих потужностей для виробництва вологих серветок Becutan на виробничому об’єкті в муніципалітеті Георгі Петрова; реалізацію проекту з газифікації цього виробничого об’єкта; придбання та встановлення нової, уже третьої виробничої лінії для виробництва нашого трав’яного чаю; придбання та встановлення нової лінії для пакування фармацевтичної продукції на нашому виробничому об’єкті у Белграді, Сербія, та успішне завершення переведення нашої системи SAP ERP 6.0 у SAP 4/HANA.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Глобальна економіка все ще продовжує відчувати наслідки впливу Covid-19, та прогнози на 2021 рік залежать від імунітету до вірусу та очікуваних наслідків вакцинації.

За цих критичних обставин всі ми повинні мати мужність та доброчесність, щоб проявляти стійкість, командну роботу, дисциплінованість, солідарність, відданість та людяність. Наступний рік, коли ми святкуватимемо нашу 85-у річницю, буде повним невизначеності та викликів, проте навіть за таких обставин ми маємо виконувати вимоги та очікування ринку та, як завжди, повинні забезпечувати найвищу якість нашої продукції та послуг!